fpm
17 بهمن 1401 - 23:38

دوره تربیت مربی آموزش قرآن در بوشهر برگزار شد

بوشهر- دوره کشوری تربیت مربی درس آموزش قرآن کریم دانشگاه فرهنگیان در بوشهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان عصر دوشنبه در این آئین ضمن تقدیر از زحمات رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر و کارکنان دانشگاه برای همکاری در برگزاری مطلوب دوره اظهار داشت: اهمیت برگزاری این دوره برای دانشگاه فرهنگیان و معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه بسیار زیاد است.

سیده فاطمه موسوی گفت: از دغدغه‌های ما این بود که دانشجو معلمان رشته آموزش ابتدایی پس از ورود به مدارس در حوزه درس آموزش قرآن بسیار توانمند باشند و لذا در راستای این مهم اقدام به برگزاری دوره کشوری درس آموزش قرآن با حضور اساتید هیأت علمی، مأمور و حق التدریس دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور کرده‌ایم.

موسوی بیان داشت: نخستین دوره تربیت مربی درس آموزش قرآن کریم با حضور اساتید هیأت علمی و مأمور پردیس‌های دختران و پسران ۲۰ استان کشور به میزبانی استان قزوین برگزار شد.

وی تصریح کرد: استان بوشهر دومین استان میزبان دوره کشوری تربیت مربی درس آموزش قرآن کریم دانشگاه فرهنگیان است که این دوره را امروز به مدت سه روز آغاز کرده‌ایم و اساتید یاد شده عهده دار تدریس ۲ واحد درسی آموزش قرآن برای رشته آموزش ابتدایی هستند.

موسوی خاطرنشان ساخت: به دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور ابلاغ کرده‌ایم که کسانی که این دوره را طی کرده‌اند تنها باید مدرس این درس در دانشگاه باشند و همه شما اساتید به نوعی عضو شورای قرآن استان خود خواهید شد و این یعنی اینکه اگر آموزش و پرورش استان شما خواستند کلاس‌های تدریس در زمینه آموزش قرآن برای معلمان برگزار کند، اساتید شرکت کننده در این دوره نماینده دانشگاه برای برگزاری دوره در استان خود هستید.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد تا فعالیت انجام شده در حوزه فرهنگی هدفمند باشند، اضافه کرد: در حوزه قرآنی با دو نهاد قراردادهایی برای آموزش قرآن و تربیت مربی روخوانی و روان خوانی قرآن منعقد کرده‌ایم و نیاز است تا همکاران فرهنگی ما در پردیس و مراکز دانشگاه به شناسایی استعدادهای این حوزه در پردیس‌ها و مراکز بپردازند.

موسوی متذکر شد: مقام معظم رهبری بر دانشگاه فرهنگیان و دانشجو معلمان این دانشگاه تاکید فراوان دارند و در اجلاس سراسری نماز در تهران عملاً محور عمده مباحث این اجلاس دانشگاه فرهنگیان بود.

وی تاکید کرد: اگر قرار است مملکتی آباد شود از طریق معلمان آن ممکن خواهد شد و اگر معلمی قرار است اثرگذار باشد از طریق قرآن است و نباید فراموش کنیم که ما مسلمان و خادم قرآن هستیم و هر کدام از ما به نوعی و با هر روشی وظیفه داریم تا برای گسترش فرهنگ قرآنی قدم برداریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023602