fpm
09 اسفند 1401 - 11:50

لزوم تسریع در تدوین آیین نامه اجرایی راهیان پیشرفت

شیراز- استاندار فارس خواستار تسریع در تدوین آئین نامه اجرایی اردوی راهیان پیشرفت استان شد و گفت: پیوست‌های مالی و رسانه‌ای در تدوین این آئین نامه از ضروریات این طرح است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدهادی ایمانیه صبح سه شنبه در نشست ستاد استانی راهیان پیشرفت، برگزاری اردوی راهیان پیشرفت را اقدامی ارزشمند و مؤثر عنوان کرد و گفت: جهاد تبیین مورد مطالبه مقام معظم رهبری است؛ اردوی راهیان پیشرفت و بازدید از دستاوردهای انقلاب اسلامی یکی از مواردی است که می‌تواند در زمره جهاد تبیین قرار گیرد.

ایمانیه بر ضرورت مشخص شدن اهداف این اردوها تاکید و اضافه کرد: جوانان ما آن‌گونه که باید نسبت به مسائل و وقایع کشور آگاهی و اطلاعات ندارند؛ فعالیت‌های گسترده و متنوعی در حوزه‌های مختلف انجام شده است.

استاندار فارس به ایجاد خلاقیت در اجرای این اردوها تاکید کرد و گفت: اهداف کلی و جزئی این طرح مشخص شود؛ روش کار، دامنه شمول، نقش شهرستان‌ها و سایر موارد به دقت مورد توجه مسئولین اجرایی قرار گیرد.

ایمانیه دستاوردهای پس از انقلاب اسلامی را افتخار آفرین دانست و افزود: بازدیدها در دو حوزه تخصصی و عمومی دسته بندی شود؛ آشنایی با مظاهر ملی در کنار توجه به مسائل تخصصی و زیرساختی همزمان مورد توجه باشد.

او خواستار تسریع در تدوین آئین نامه اجرایی اردوی راهیان پیشرفت شد و ادامه داد: پیوست‌های مالی و رسانه‌ای در تدوین این آئین نامه از ضروریات این طرح است.

استاندار فارس افزود: فراخوان میزبانی از دانشجویان و جوانان را صادر کنید؛ علاقمندان به میزبانی از دانشجویان در همه زمینه‌ها اعلام آمادگی کنند همچنین صنایع و معادن در تأمین مباحث مالی همکاری کنند.

ایمانیه بر ضرورت نظرسنجی از مخاطبین در پایان هر برنامه تاکید کرد و گفت: در پایان هر بازدید ضمن دریافت انتقادات دانشجویان در زمینه‌ها مرتبط، پیشنهادات علمی و تخصصی را از ایشان مطالبه کنید.

او بر ورود جدی دستگاه‌ها به این حوزه تاکید کرد و گفت: این کار اهمیت و ارزش بالایی دارد، نیمه تمام نباید رها شود، با جدیت به آن ورود کنید؛ در پایان بازدیدها باید هویت و وابستگی ملی افزایش یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1062965