fpm
20 بهمن 1401 - 00:15

۷۲ طرح عمرانی و زیربنایی در آستارا به بهره برداری رسید

آستارا- فرماندار آستارا از افتتاح ۷۲ طرح عمرانی و زیربنایی با اعتبار بیش از ۲۶ میلیارد تومان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت رضایی پور عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های دهه فجر اظهار کرد: ۷۲ طرح عمرانی و زیربنایی با اعتبار بیش از ۲۶ میلیارد تومان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح شد.

وی ۵۱ پروژه بخشداری مرکزی با اعتبار ۶ میلیارد تومان، چهار پروژه بخشداری با اعتبار ۲۱۰ میلیون تومان و پنج پروژه مدیریت شهری لوندویل با اعتبار پنج میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان را از جمله این طرح‌ها اعلام کرد.

فرماندار آستارا ادامه داد: ۵ پروژه بهسازی شبکه برق با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۶ پروژه توسعه شبکه آبرسانی با اعتبار پنج میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان و ساختمان پزشکی قانونی این شهرستان با اعتبار بیش از هشت میلیارد تومان نیز امروز به بهره برداری رسید.

رضایی پور با اشاره به پروژه‌های مورد بهره برداری بخش مرکزی و لوندویل گفت: اجرای کانال جوی نهر و جدول کانیو، اجرای پل ماشین رو ورودی روستای ویرمونی، شن ریزی معابر و کوچه‌ها، اجرای کانال بتنی و خرید یک دستگاه زامیاد دوگانه سوز جهت جمع آوری زباله در روستای ویرمونی، لکه گیری و آسفالت، جدول کشی، نصب سطل زباله، تجهیز و مرمت ساختمان‌های دهیاری، نصب گاردریل، احداث دیوار حائل، اجرای آب رو و آب نما، ایجاد راه، شن ریزی و تعریض معابر در دهستان حیران از جمله این پروژه‌ها بود.

وی به پروژه‌های افتتاحی آب و فاضلاب آستارا اشاره کرد و گفت: پروژه‌های مربوط به آب و فاضلاب شامل؛ اصلاح و بازسازی ایستگاه پمپاژ و تأسیسات برق تصفیه خانه بهارستان آستارا با اعتبار سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با جمعیت تحت پوشش ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۸ هزار و ۷۵۰ خانوار و سه روستا، اصلاح خط انتقال آب روستای عباس آباد با اعتبار ۶۳۰ میلیون تومان سه روستا با ۵۰۰ خانوار و جمعیت زیر پوشش ۱۵۰۰ نفر، احداث اتاقک برق و کلرزنی و فنس کشی محوطه چاه عباس آباد ۲ روستا با ۲۰۰ خانوار و جمعیت زیر پوشش ۶۰۰ نفر با اعتبار ۳۹۰ میلیون تومان است.

رضایی پور تصریح کرد: اصلاح خط انتقال آب روستای کانرود با اعتبار ۳۹۰ میلیون تومان با ۲ روستا و ۷۰۰ خانوار و جمعیت زیر پوشش ۳۱۰۰ نفر، اصلاح شبکه آب روستای ویرمونی با اعتبار ۲۷۰ میلیون تومان با یک روستا و ۸۰۰ خانوار و جمعیت زیر پوشش ۲۴۰۰ نفر، اصلاح شبکه توزیع آب بخشی از محله فرهنگیان با اعتبار ۲۹۵ میلیون تومان با جمعیت زیر پوشش ۱۲۰ نفر و ۳۸ خانوار از دیگر پروژه‌ها است.

فرماندار آستارا با اشاره به افتتاح ساختمان پزشکی قانونی آستارا در هشتمین روز از آغاز دهه مبارک فجر گفت: ساختمان پزشکی قانونی آستارا در زمینی به مساحت ۹۰۰ متر با زیربنای ۵۵۰ مترمربع است شروع احداث ساختمان سال ۹۷ آغاز شد ولی به دلیل مشکلات اقتصادی پس از ۶ ماه کار متوقف شد تا اینکه در سال ۱۴۰۰ با تزریق اعتبارات ملی کار دوباره آغاز شد و پس از ۱۸ ماه به پایان رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028642