fpm
04 بهمن 1401 - 11:35

لزوم مرور تاریخ شفاهی انقلاب/تهیه ۲ مستند در اشکذر

یزد- فرماندار اشکذر بر لزوم مرور تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: این انقلاب رویش‌ها و ریزش‌های بسیاری داشته بنابراین تاریخ شفاهی انقلاب باید به شکل دقیقی مرور و مطالعه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله ردائی، صبح سه شنبه در جلسه ستاد دهه فجر اشکذر با اشاره به تشکیل کمیته‌های ۲۰ گانه ستاد دهه فجر اظهار داشت: امسال پیگیری‌های جدی‌تری برای اجرای برنامه‌های متفاوت و جذابتر نسبت به گذشته انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت افراد تاثیرگذار و خلاق در برنامه ها استفاده کنیم، افزود: نسل جوان و نوجوان منتظر برنامه‌هایی جذاب و اثرگذار هستند.

فرماندار اشکذر با بیان اینکه جریاناتی که اکنون علیه انقلاب رخ می‌دهد، مردم را خسته کرده است، عنوان کرد: همه در رأس مبانی انقلاب ایستاده اند و انقلاب نیز با هیچکس عقد اخوتی نبسته و هر فردی بخواهد به دنبال منافع شخصی یا سوء استفاده باشد، با آنها برخورد خواهد شد.

ردائی ادامه داد: این انقلاب رویش ها و ریزش‌های عجیبی داشته و لازم است هر چند وقت یکبار انقلاب و تاریخ شفاهی انقلاب را مرور کنیم تا از مسیر خارج نشویم.

فرماندار اشکذر بیان کرد: امسال سال ویژه ای است و شیوه و روش کار دهه فجر ما نیز باید متفاوت باشد.

وی عنوان کرد: کارگروه فرهنگی، دو مستند تهیه کرده که یکی از آنها مستند شهید محمدخانی است که برای اولین بار، فردا ساعت ۱۲:۳۰ در حلقه صالحین مدیران شهرستان اشکذر اکران می شود.

ردائی اظهار داشت: مستند ۲۸ شهید یزدی و اشکذری که در سنین ۱۳ تا ۱۶ سال بوده‌اند و در کردستان به دست کومله‌ها با مظلومیت تمام به شهادت رسیدند، تهیه شده که روز اول دهه فجر، در اشکذر اکران خواهد شد.

فرماندار اشکذر گفت: این مستندها برای افرادی که به راحتی خون شهدا را زیر پا گذاشتند و در مسیرهای نادرست قرار می گیرند، یا به جمع اغتشاشگران می پیوندند یا از آنها حمایت می کنند، می تواند بسیار تکان دهنده باشد.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به بحث جهاد تبیین اظهار داشت: ما نیز تلاش می کنیم در برنامه های دهه فجر، در زمینه جهاد تبیین وظایف خود را اجرا و از فرصت دهه فجر به این منظور استفاده کنیم.

ردائی همچنین اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محکوم کرد و گفت: دشمنان خشم خود را از سپاه به عنوان یکی از بازوهای توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران، مضحکانه نشان داد.

فرماندار اشکذر تاکید کرد: سپاه در همه مسائل انقلاب در خط اول و مقدم حضور داشته و در برهه‌های مختلف از بحران‌ها گرفته تا کمک رسانی به مردم در طرح های مواسات و .... در کنار مردم و سایر قوا بوده و مظلوم‌ترین شهدا در طول جنگ تحمیلی و حوادث پس از آن، مربوط به سپاه بوده است و این اقدام پارلمان اروپا را محکوم می کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 994393