fpm
07 بهمن 1401 - 10:51

آمار بالای پوسیدگی دندان در میان نوجوانان کهگیلویه و بویراحمدی

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح خدمات دندانپزشکی برای ۸۲ هزار کودک ۶تا ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمد ملک‌زاده گفت: ۸۲ هزار نفر اعم از کودکان ۶ تا ۱۴ سال، مادران باردار و شیرده تحت پوشش طرح خدمات دندانپزشکی رایگان قرار داده می‌شوند.

سرپرست معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: گروه‌های هدف به صورت رایگان و با مشارکت گروه‌های جهادی خدمات دندانپزشکی دریافت می‌کنند که نیاز است اقدامات گروه‌های جهادی هدفمند شوند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان ۶ تا ۱۴ سال آینده‌سازان جامعه هستند هستند، بیان کرد: مادران در رشد و تربیت فرزندان نقش بسزایی دارند به همین دلیل این دو گروه برای بهره‌مندی از خدمات رایگان دندانپزشکی انتخاب شدند.

ملک‌زاده بیان کرد: این دو قشر به صورت هدفمند انتخاب شدند به همین دلیل غربالگری و سالم‌سازی و بهداشت مادران و کودکان مورد توجه است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: متاسفانه بضاعت پایین و اندک مردم، آنها را مجبور کرده دندان‌ها را بکشند و این مورد در بین نوجوانان بیشتر به چشم می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: تعداد دندان‌های کشیده و پوسیده شده در بین مردم استان بیشتر از سایر مناطق است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000436