fpm
12 بهمن 1401 - 11:44

ملت ریشه‌دار استعمار را نمی‌پذیرد

زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: ملتی که هویت و ریشه دارد، تسلیم نمی‌شود و استعمار را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی روز چهارشنبه در آیین گلبانگ انقلاب که در مدرسه شهید سلیمانی شهر زنجان برگزار شد، اظهار کرد: پیش از انقلاب کشور ما در بسیاری از امور به بیگانگان وابسته بود و دخالت‌های نظام سلطه در تصمیمات سیاسی کشور حرف نخست را می‌زد اما انقلاب اسلامی به این سلطه‌گری پایان داد.

وی با اشاره به اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی دشمن در برهه‌های مختلف برای خدشه‌دار کردن نظام توطئه‌افکنی کرده است، ابراز کرد: در سال‌های اخیر دشمن هویت‌زدایی از جوانان و تزلزل خانواده را در پیش گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: دشمن در حوادث اخیر تلاش کرد خواست مردم را در مقوله آزادی به نداشتن حجاب تنزل دهد، در حالی که این آزادی واقعی نیست و اسلام به جایگاه زن ارزش زیادی قائل است.

وی با اشاره به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بانوان پس از انقلاب بیان کرد: امروز شمار دانشجویان دختر در کشور و موفقیت علمی آنان در دنیا کم‌نظیر است و آزادی واقعی همین بسترسازی برای حضور بانوان در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه نوجوانان و جوانان باید با هویت تاریخی، دینی و ملی خود آشنا شوند، تصریح کرد: ملتی که احساس هویت کند استعمار را نمی‌پذیرد و کسی که احساس هویت نکند زود تسلیم می‌شود از این رو دشمن تلاش می‌کند تا نسل جدید ارتباطش با ریشه‌هایش قطع شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای رسانه‌ها و تبلیغات رسانه‌ای علیه ایران پول می‌دهد ولی دارو را علیه ملت تحریم می‌کند، عنوان کرد: دشمن با هزینه بسیار اغتشاشات اخیر را راه انداخت ولی نتوانست به اهداف خود برسد.

امام جمعه زنجان با اشاره اینکه جغرافیای ایران ۲.۵ برابر ایران فعلی بوده و هر وقت در هشت هزار سال تاریخ این سرزمین، حمله خارجی صورت گرفته بخشی از کشور جدا شده است، اظهار کرد: تنها افتخار از آن جمهوری اسلامی است که در مقابل تجاوز خارجی حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاده است.

وی بر لزوم آشنایی نسل جدید با تاریخ انقلاب اشاره کرد و گفت: اگر آمار شهدای انقلاب را نگاه کنیم متوجه می‌شویم که انقلاب اسلامی آسان به دست نیامده است که آسان از دست برود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012357