fpm
09 مرداد 1401 - 14:37

ورامینی‌ها در مناطق سیلزده فیروزکوه موکب برپا کردند

ورامین - ایرنا - مدیر اجرایی موکب احباب‌ الرضا(ع) شهرستان ورامین گفت: مردم شهرستان ورامین و خیرین نیک اندیش در کنار تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان، با حضور در منطقه سیلزده فیروزکوه، موکب برپا کرده و علاوه بر پاکسازی منطقه، به طبخ غذا برای نیروهای خدماتی و سیلزده‌ها مشغولند.

سیدرضا احمدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با آغاز وقوع سیلاب و در راستای امدادرسانی به مردم سیلزده شهرستان فیروزکوه، موکب احباب‌الرضا(ع) شهرستان ورامین که همه ساله در مراسم اربعین حسینی، با برپایی موکب در کربلای معلا، به زائران امام حسین(ع) خدمت‌رسانی می‌کند، با بسیج امکانات به کمک سیلزده‌های این شهرستان شتافت.

سیدرضا احمدیوی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده، این موکب با اعزام ۳۵ نیرو به روستای مزاداران از توابع شهرستان فیروزکوه، در دو بخش پاکسازی معابر و منازل از گل و لای و پخت غذای گرم برای امداگران و خانواده‌های سیلزده  اقدام به خدمت رسانی می‌کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر ورامین تصریح کرد: هم اکنون آشپزخانه موکب احباب‌الرضا(ع) در محل مسجد روستای مزاداران مستقر شده و امروز ۳۵۰ پرس غذای گرم تهیه و توزیع شده است.

احمدی افزود: نیروهای بسیجی ورامین نیز امروز به امدادگران مستقر در روستای سیلزده مزداران اضافه شده و مشغول خدمت‌رسانی به مردم می‌باشند.

به گزارش ایرنا و به گفته استاندار تهران روستای مزداران در شهرستان فیروزکوه بیشترین آسیب را دیده است

محسن منصوری استاندار تهران در خصوص سیل روستای مزداران شهرستان فیروزکوه گفت: هم اکنون منطقه مزداران بلوک‌بندی و مقرر شده تا شهرستان‌های تهران هر کدام معین یک بلوک و منطقه شده و ماشین‌آلات و اداوات و نیروی انسانی به صورت هدفمند در حال کار هستند.

به گفته منصوری، برق همه منطقه سیل‌زده وصل شده همچنین در موضوع آب شرب مشکلی وجود ندارد و خدمات‌رسانی به سرعت در حال پیگیری است.

ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه ۶ مرداد، در پی بارش شدید در تهران و رانش زمین، سیل در منطقه امامزاده داوود (ع) در شمال پایتخت و شهرستان های فیروزکوه، دماوند و پاکدشت جاری شد و حجم زیادی از گل و لای را در این مناطق و روستاهای اطراف برجای گذاشت.

استاندار تهران روز گذشته در مورد تعداد جانباختگان بر اثر سیل در استان تهران گفت: در فیروزکوه ۱۱ نفر، امامزاده داوود ۱۹ نفر، دماوند یک نفر، پردیس ۴ نفر، شمیرانات یک نفر و در مجموع ۳۶ نفر در استان تهران بر اثر سیل فوت کردند.

منصوری خاطرنشان کرد: چهار مفقودی در فیروزکوه داریم و به صورت غیررسمی طبق اعلام مسافرین دو مفقودی در پردیس اعلام شده که اقدامات برای تعیین تکلیف وضعیت آنها ادامه دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 505834