fpm
11 بهمن 1401 - 15:51

برنامه‌های مسئولان برای حمایت از موکب‌داران اربعین در ۱۴۰۲/ اختصاص ۸۰ میلیارد برای سایت شهدای شلمچه

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: برای هر چه بهتر خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی موکب داران مورد حمایت بیشتری قرار می گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید علی احمدزاده در همایش تجلیل از موکب‌داران اربعین حسینی که با حضور جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور برگزار شد با اشاره به در پیش بودن دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: همانطور که برای ایام الله محرم و اربعین حسینی تعصب داریم برای ایام الله دهه فجر هم تعصب داریم و باید به بهترین شکل برنامه‌های ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه غم انگیزترین حادثه، حادثه کربلا است بیان کرد: در حادثه کربلا هر کسی با هر طریقی به امام و یاران امام آسیب وارد می کرد و امام و یارانش را مورد هجمه قرار می‌داد و امروز انقلاب اسلامی به مانند آن دوران شده و هر کسی با هر طریقی انقلاب را مورد هجمه قرار می‌دهد و ما نباید اجازه دهیم این آسیب‌ها تداوم داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مراقب برنامه‌ها و تحرکات دشمن باشیم گفت: توصیه می‌کنم با توجه به اینکه دشمن همه توان خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی پای کار آورده برنامه‌های دهه فجر امسال به بهترین شکل برگزار شود.

 احمدزاده در ادامه با اشاره به ساماندهی سایت شهدای استان در مرز شلمچه گفت: تاکنون پنج میلیارد تومان در این سایت هزینه شده و ۸ میلیارد تومان دیگر نیز اختصاص دادیم و تا زمان افتتاح این مکان هر میزان اعتبار نیاز باشد اختصاص می‌دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به احداث زیارتگاه استان در مشهد مقدس افزود: پیش‌بینی می‌شود برای احداث زیارتگاه استان در مشهد مقدس ۴۰ میلیارد تومان نیاز باشد که تاکنون ۳۷ میلیارد آن از محل متمم سفر رئیس جمهور، اعتبارات استانی و سایر محل‌ها تامین شده است و با تغییر قیمت‌ها اگر هزینه ساخت زیارتگاه افزایش یابد باز هم اعتبار اختصاص خواهیم داد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار اعلام کردیم که موکب‌های استان برای اربعین ۱۴۰۱ نیازمندی‌های خود را اعلام کنند، اظهار داشت: بطوریکه آب آشامیدنی از طریق کارخانه‌های آب معدنی و روغن مورد نیاز از کارخانه گچساران و بقیه اقلام به صورت دولتی تامین شدند.

احمدزاده بیان کرد: آرد، شکر، برنج، گوشت و همه اقلام مورد نیاز موکب‌های استان را با تفاوت فاحش قیمتی نسبت به بازار تامین کردیم، ضمن اینکه مبلغ یک میلیارد تومان هم برای خرید اقلام مورد نیاز موکب‌ها اختصاص دادیم.

استاندار با بیان اینکه اقدامات خوبی در اربعین امسال صورت گرفت اما چون اولین بار بود که این اقدامات انجام می‌شد، نواقصاتی هم وجود داشت افزود: برای سال‌ آینده حمایت‌های بیشتری از موکب‌ها خواهیم داشت، بنابراین موکب‌ها از هم‌اکنون برای سال آینده برنامه‌ریزی و نیازمندی‌های خود را اعلام کنند.

وی از افزایش اعتبار اختصاص یافته برای خرید سایر مایحتاج موکب‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر این موکب‌های شهرستان‌های باشت و گچساران که خدماتی را در مسیر به مردم ارائه می دهند از طریق شهرداری‌ این دو شهر مورد حمایت قرار می‌‌گیرند.

وی با اشاره به وضعیت موکب لیشتر خیرآباد گفت: امکانات برای ساخت سالن و تجهیز آن در اختیار استان نیست اما در صورتی که اعتبار اختصاص داده شود موکب‌ها را به لحاظ فضا مورد حمایت قرار خواهیم داد.

احمدزاده عنوان کرد: استانداری به عنوان پشتیبان از موکب‌های اربعین حمایت می‌کند و اقلام در اختیار موکب‌ها قرار می‌دهد که انتظار می‌رود با مدیریت صحیح به طور مساوی بین موکب‌ها توزیع ‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: کمیته‌ای در استان تشکیل و دستگاه‌ها از جمله راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای اختصاص اتوبوس و حمل وسایل موکب‌ها با کامیون ملزم به همکاری با ستاد عتبات عالیات شدند.

گفتنی است در این برنامه روسای ۴۲ موکب استان کهگیلویه و بویراحمد که در ایام اربعین حسینی به زوار اباعبدالله الحسین(ع) خدمات ارائه کردند تجلیل شدند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010304