fpm
24 آذر 1401 - 14:34

مشکل کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در حال پیگیری است

زاهدان- معاون روابط کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از پیگیری مشکل کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان خبر داد.

اله نظر شه بخش در خصوص مشکل در پرداخت حقوق برخی از کادر دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به خبرنگار مهر گفت: براساس آخرین استعلامی که گرفتیم، با توجه به پیگیری‌ها و جلساتی که در ماه‌های گذشته برگزار شده، حقوق شرکتی‌های این سه دانشگاه، تا آبان ماه واریز شده است.

وی ادامه می‌دهد: یکی از مشکلات واریز حقوق‌های انجام شده عدم رعایت آنالیزهای اعلامی برای پرداخت حقوق در سال ۱۴۰۱ است و پرداختی‌ها بر اساس سال قبل در طول شش ماه اول امسال بوده و پس از آن حقوق‌ها براساس آنالیز امسال توسط برخی از شرکت‌ها بوده است.

وی تصریح می‌کند: در جلسه‌ای که در ۲۴ آبان ماه با مسئولان مربوطه و در شهریورماه نیز با مسئولان شرکت‌ها داشتیم، آنان را مکلف کردیم تا حقوق و مزایا را براساس مقررات و مصوبات مرتبط و آنالیز امسال واریز کرده و نهایتاً تاپایان امسال نیز معوقات را کاملاً پرداخت کنند.

این مقام مسئول اظهار می‌کند: در جلسه کمیسیون کارگری استان نیز بر به روز شدن حقوق‌ها تا ۱۷ آذرماه تاکید و این به صورت یک مصوبه به دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده است، در گذشته برخی از نیروهای شرکتی تا ۶ ماه حقوق معوقه داشتند اما امروز شاهد بهتر شدن اوضاع در شرکت‌ها هستیم.

وی می‌گوید: در پرداخت حقوق‌ها در حال حاضر بزرگترین مشکل، بدهی دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرکت‌ها است به طوری که با توجه به تعداد زیاد پرسنل و میزان قابل توجه حقوق و مزایا، حتی با قانون داشتن توان پرداخت حقوق پرسنل شرکتی تا سه ماه براساس توانمندی شرکت‌ها، باز هم به مشکل برخورد می‌کنیم، هم اکنون برخی از شرکت‌ها طلب میلیاردی از دانشگاه‌های علوم پزشکی دارند.

وی در پایان گفت: درصورت داشتن اسناد و دلایلی که نیاز به پیگیری می‌باشد، می‌توانند از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان و یا اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان محل زندگیشان موضوع را گزارش و دنبال کنند.

در هفته‌های اخیر، چندین نفر از نیروهای شرکتی دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، ایرانشهر و زابل، در تماس‌های مختلف از عدم پرداخت به موقع حقوق و افزایش آن براساس مصوبه شورای کار، ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از سوی رسانه‌ها، مسئولان و دستگاه‌های نظارتی شدند.

بنا بر گفته این پرسنل، در سال جدید حقوق‌ها براساس حقوق سال ۱۴۰۰ و با تأخیر چند ماهه واریز می‌شود و میزان حقوق شرکتی‌ها در دانشگاه‌ها نیز متفاوت بوده و اختلافات ملموسی دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 912601