fpm
07 مرداد 1401 - 21:08

اعزام نماینده ویژه وزیر میراث فرهنگی به بافت تاریخی یزد پس از سیل

وزیر میراث فرهنگی در توییتی پس از بارش باران و در پی سیل اخیر در یزد که موحب خسارت هایی در بافت شد نوشت: نماینده ویژه ام را برای بررسی بیشتر و هماهنگی بخش‌های مرتبط وزارتخانه به یزد فرستادم.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر جهانی یزد به رغم اینکه کم بارش تر ین شهر کشور لقب گرفته، در شبانه روز گذشته شاهد چهره دیگری از طبیعت بود به نحوی که در این شهر کم باران در مدت زمانی کوتاه، ۷۵ میلیمتر باران بارید. همچنین تخریب خانه بر اثر سیل در بافت تاریخی یک کشته بر جا گذاشت.

خبرنگار مهردر این باره سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در توئیت خود نوشت: متأسفانه سیل اخیر خسارت‌هایی به بار آورده است. فعلاً همکارانمان در اداره کل میراث یزد در حال اقدامات لازم هستند. نماینده ویژه ام را برای بررسی بیشتر و هماهنگی بخش‌های مرتبط وزارتخانه به یزد فرستادم. مراقبت از ساکنان گردشگران مستقر، تأسیسات گردشگری و بافت تاریخی در دستور کار است.

بارهامبارش باران که از روز گذشته در مناطق مختلف استان یزد آغاز شده، این استان را در محاصره سیل قرار داده و در تمام شهر ردپای سیلاب مشاهده می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد از ساکنان بافت تاریخی خواست با توجه به بارش‌های شدید بامداد امروز، منازل خود را هرچه سریع‌تر تخلیه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 492818