fpm
05 فروردین 1402 - 14:39

خفه شدن مهاجران غیرقانونی داخل قطار باری در تگزاس آمریکا

بر اثر ازدحام مهاجران غیرقانونی در یک قطار باری در تگزاس آمریکا دستکم ۲ مهاجر خفه شده و ۱۵ تن دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پلیس شهر اووالد در بیانیه‌ای اعلام کرد بر اثر ازدحام مهاجران غیرقانونی در یک قطار باری در این شهر، دستکم 2 مهاجر خفه شده و 15 مهاجر دیگر به وسیله بالگرد و آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

براساس این بیانیه، پلیس تماسی را از فرد ناشناسی دریافت کرد که در آن گفته شده بود شمار زیادی از مهاجران درون یک قطار باری محبوس شده و در معرض خطر خفه شدن قرار دارند.

مقامات پلیس مرزی پس از دریافت این گزارش بلافاصله قطار را در شرق منطقه نیپا در شهر اووالد تگزاس متوقف کرد.

پلیس افزود: از این بین 2 مهاجر کشته و دستکم 15 مهاجر نیازمند مراقبت‌های پزشکی فوری بودند که بلافاصله برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

این در حالی است که تحقیقات پلس فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره احتمال قاچاق انسان آغاز شده است.

این حادثه در جایی رخ داد که سال گذشته نیز 53 مهاجر غیرقانونی در یدک کش یک تراکتور و زیر گرمای شدید هوا جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس شهر اووالد معتقد است این مهاجران به علت گرمای داخل قطار و نبود اکسیژن کافی جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: واقعا جای تاسف دارد که مهاجران غیرقانونی در این شرایط شناسایی شده‌اند و دو نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

گفتنی است موضوع مهاجران غیرقانونی در آمریکا و تلاش آنها برای ورود به خاک این کشور از طریق مرزهای مکزیک تبدیل به یکی از موضوعات چالش برانگیز و بحرانی جدی برای دولت جو بایدن شده است.

از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ژانویه 2021، تا کنون دو بار به صورت متوالی رکورد عبور غیرقانونی مهاجران از مرزهای جنوبی آمریکا شکسته شده است. بر اساس آمار گمرک و حفاظت مرزی آمریکا، بیش از 2,000,000 عبور غیرقانونی ورود به ایالات متحده در سال 2022 ثبت شده است.

اما «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا چندی قبل اعلام کرد که اگر برای دومین بار رئیس جمهور کشورش شود، تدابیر امنیتی را در مرزهای ایالات متحده باز می گرداند و از کنگره خواهد خواست تا مجازات های جنایی را برای کوتاهی مسئولان و اجازه دادن آن ها به ورود مهاجران اعمال کند.

او گفت: «اگر دوباره انتخاب شوم، در چند ساعت پس از تحلیف من، ما تمام اقدامات امنیتی مرزی را دوباره برخواهیم گرداند، ما قبلا این اقدامات را بسیار خوب انجام دادیم و باردیگر همان اقدامات را انجام خواهیم داد تا به سرعت به امن ترین مرز در تاریخ ایالات متحده دست پیدا کنیم، درست مانند دو سال پیش.»

انتهای پیام/  

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1109418