fpm
25 دی 1401 - 19:27

روایت یک اصلاح‌طلب از برف یاسوج و عملکرد استاندار/پیامک‌بازی خواندنی یک شهروند با احمدزاده

حضور استاندار تا نیمه های شب در منطقه تنگ کناره در کنار ماموران آب و برق جهت برقرار کردن آب شهر یاسوج در سرمای بالای ۱۰ درجه زیر صفر برای چند ساعت نشان از عزم جهادی احمدزاده و تیم اجرایی استان داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج؛ عیار مدیران گاه با برف و باران سنجیده می شود به این معنی که می توان درجه کار و تلاش آنها برای خدمت به مردم را در روزهای سختی مثل برف و باران مشاهده کرد.

در سال‌های اخیر حوادث و بحران های متعددی را در استان کهگیلویه و بویراحمد مشاهده کردیم اولین آنها با زلزله 5.2 ریشتری سال ۹۶ یاسوج آغاز شد پس از آن سقوط هواپیمای تهران یاسوج با کشته شدن 66 خدمه را داشتیم و در ادامه باران های سیل آسای سال ۹۸ و سپس بحران بزرگ کرونا و از همه سنگین تر زلزله ۲۹ بهمن سال ۹۹ سی سخت و چندین و چند حادثه ریز و درشت دیگر.

از عملکرد مسئولان سابق استان در بحران‌های یاد شده که بگذریم و اینکه چه اندازه از بحران ها سربلند بیرون آمدند به عملکرد استاندار کنونی در طول نزدیک به یک و نیم سال از خدمت می رسیم که بحران هایی همچون باران مونسنی تابستان و همچنین برف کنونی زمستان در دوران مدیریت سید علی احمدزاده اتفاق افتاد.

در باران مونسونی تابستان امسال آنچنان که شاهد بودیم عملکرد استاندار و تیم ارشد مدیریت استانی عملکردی خوب و قابل وصف بود تنها در یک قلم استاندار کهگیلویه و بویراحمد در یکی از روزهای پر فشار باران مونسنی ۱۰ کیلومتر راه عشایری را به همراه تیمی از مسئولان و خبرنگاران با حال و روز کرونایی پیاده روی کرد تا وضعیت عشایر منطقه بابکان یاسوج را که دچار مشکل شده بودند از نزدیک مشاهده کند.

فرماندهی استاندار در باران مونسونی

حضور مسئولان ارشد استانی از استاندار گرفته تا معاون عمرانی و سایر معاونین و مسئولان در باران مونسونی و اقدامات جهادی و عملیاتی آنها از دید مردم پنهان نماند.

اما در بارش های اخیر و بارش برف چند روز گذشته استان علی الخصوص در شهر یاسوج نیز شاهد حضور میدانی استاندار در تمامی مناطق بودیم و او شخصاً فرماندهی میدان را عهده دار بود.

حضور استاندار تا نیمه های شب در منطقه تنگ کناره در کنار ماموران آب و برق جهت برقرار کردن آب شهر یاسوج در سرمای بالای ۱۰ درجه زیر صفر برای چند ساعت نشان از عزم جهادی احمدزاده و تیم اجرایی استان داشت.

هرچند که مردم شهر یاسوج برای ۱۰ تا ۱۲ ساعت در برخی نقاط با قطعی آب مواجه شدند که دلیل آن ها را هم باید در کارهای نکرده و انجام نشده گذشته دانست.

استاندار خاطره ای از آن شب سرد برفی و در ساعات سخته فداکاری ماموران برق و آب روایت می کند وقتی مامور برق در سردترین شب سال و در میان بارش برف و بر روی عمود برق بعد پس از چند ساعت عیب اصلی را پیدا می کند از همان بالا رو به استاندار فریاد میزند «حاج آقا؛  حاج آقا عیب را پیدا کردم» استاندار از این لحظه به عنوان بهترین لحظه مدیریتی خود یاد می کند.

حضور میدانی استاندار در برف

احمدزاده در برف اخیر یاسوج همراه و همگام با کارگران ساده شهرداری و ماموران برق و آب در وسط میدان حضور داشت و البته جوابگوی پیامک ها و تلفن های مردم عادی هم بود.

در همین خصوص یکی از شهروندان یاسوجی که خود را اصلاح طلب هم معرفی می‌کند و بنا به گفته خودش شاید سیاست‌های این دولت را هم به هیچ وجه قبول نداشته باشد اینگونه می‌گوید: که پس از اتمام بارش برف و بسته شدن راه عبور و مرور کوچه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم پیامکی تند و خارج از دایره اخلاق بر روی تلفن همراه استاندار فرستادم و او و همکارانش را به همین دلیل مورد سرزنش قرار دادم.

این شهروند یاسوجی در ادامه می گوید: درست دقایقی بعد از ارسال پیامک تند به استاندار شخصا تماس گرفت و دلجویی کر و آدرس خواست و دقایقی بعد اکیپی شامل شهردار، معاون عمرانی استاندار و مسئولان دستگاههای خدمات رسان به همراه تعدادی ماشین آلات راهداری به محل فرستادند و چند دقیقه بعد خود احمدزاده استاندار هم در محل حاضر شد و کار را انجام دادند.

او می‌گوید: بعد از دیدن این روحیه جهادی از استاندارد و صبر و متانت او برابر سرزنش‌های تند من، هرچند تا قبل از این برداشت منفی از عملکرد احمدزاده داشتم اما با پیامکی دیگر برای او نوشتم «امروز فهمیدم استاندار جهادی و انقلابی هستی»

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 979028