fpm
16 آذر 1401 - 19:31

نائینی: مردم در ۹ دی از ارزش‌ها و آرمان‌ها دفاع کردند

رئیس ستاد بزرگداشت نهم دی گفت: مردم متدین ایران در روز نهم دی سال ۸۸ در شرایط سخت، که تشخیص حق از باطل مشکل بود، به صحنه آمدند و از ارزش‌ها و آرمان‌های خود در مقابل فتنه گران داخلی و خارجی دفاع کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی محمد نائینی در دومین جلسه این ستاد که صبح امروز (16 آذر 1401) با حضور روسا و نمایندگان دستگاه‌های عضو این ستاد در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه و همچنین تبریک روز دانشجو، به کارکردهای مثبت پاسداشت مناسبت‌های تاریخی اشاره کرد و گفت: یادآوری مناسبت‌های عبرت‌آموز تاریخی، توصیه قرآنی است و زنده نگه داشتن این حوادث، حاوی دستاوردهای سترگ و برکات زیادی است.

رئیس ستاد مرکزی یوم الله نهم دی اظهار داشت: روزها و قله‌هایی در تاریخ انقلاب وجود دارد که مبدأ تحولات عظیم بوده و نقش آموزنده و عبرت انگیز دارد و به همین دلیل باید زنده نگه داشته شود.

 

وی با اشاره به اینکه یوم الله به معنای اتمام نعمت برای جبهه حق و مجازات جبهه باطل است، گفت: این روزها، ایامی هستند که قدرت خداوند بیشتر آشکار می‌شود و در حقیقت، روزهای تجلی قدرت و اراده الهی و نمایش قدرت مردمی نظام اسلامی است.

نائینی ادامه داد: نقش قله‌ها در تاریخ انقلاب اسلامی این است که ما را از چالش‌های بزرگ و خطرناکی عبور داده و دستاوردهای آن می‌تواند تا سال‌های سال، برای پیشگیری و عبور از فتنه‌های پیش روی انقلاب، راهگشا و مؤثر باشد.

وی با اشاره به این که، حماسه 9 دی سال 88، یکی از این قله‌های تاریخی بود، خاطرنشان کرد: روز 9 دی، حماسه‌ای بی‌نظیر و منحصر به فرد است و توصیه مقام معظم رهبری نیز این بود که دستاوردهای این روز، زنده نگه داشته شود. در این روز، خدای متعال قدرت خود را به رخ کشید و نشان داد که اراده الهی، فوق همه اراده‌هاست. مردم متدین ایران، در شرایط سخت، که تشخیص حق از باطل مشکل بود، به صحنه آمدند و از ارزش‌ها و آرمان‌های خود در مقابل فتنه گران داخلی و خارجی دفاع کردند.

نائینی اضافه کرد: حماسه 9 دی، نشان داد که انقلاب از تائیدات الهی، پشتوانه معنوی و سرمایه‌ای عظیم برخوردار است. 9 دی، مقابله با همه لشکریان جبهه باطل و عزم مردمی برای خنثی نمودن یک فتنه جهانی و خطر علیه نظام جمهوری اسلامی بود.

وی تاکید کرد: برای فهم نقش مردم و اهمیت حضور آنان در دفع این فتنه، باید به بزرگی و خطر آن پرداخته شود. این فتنه به قدری بزرگ و پیچیده بود که حتی جنگ تحمیلی 8 ساله نیز نمی توانست به این اندازه خطرآفرین باشد.

رئیس ستاد مرکزی یوم الله نهم دی بیان داشت: هر چند در جنگ نظامی، ثبات سیاسی در ابتدا مورد تهدید قرار گرفت و به لحاظ دفاعی نیز به اندازه امروز قدرت بازدارندگی نداشتیم ولی شوک ناشی از آن، به سرعت و در همان روزهای اول، به رهبری حضرت امام خمینی(ره) مهار شد و ملت ایران با شناسایی دشمن توانست بر آن غلبه کند. حضرت امام(ره) با هدایت مردم و شناخت ظرفیت‌های کشور و ایجاد آرامش در مسئولین و مردم، فشار ناشی از جنگ را بلافاصله کنترل کردند، اما فشار فتنه 88 به دلیل غبارآلود بودن فضای جامعه از جنگ تحمیلی بیشتر بود.

وی ادامه داد: قله های تاریخی انقلاب اسلامی، فرصتی برای عبرت‌آموزی و حفظ دستاورهای این روزهاست و لازم است این دستاوردها و عبرت‌ها حفظ شود تا از تکرار آن جلوگیری گردد. دستاورهای حماسه 9 دی یک سرمایه بزرگ برای ادامه مسیر انقلاب است و برای مقابله با تهدیدات پیش رو باید به درستی تبیین و بازخوانی شود.

نائینی با اشاره به اینکه خط اول جهاد تبیین دشمن شناسی است، گفت: برای حفظ این دستاوردها باید خط اصلی و قدم اول که دشمن شناسی است را مورد توجه قرار دهیم. برای دشمن شناسی نیز نیازمند جهاد تبیین هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمن هرگز دست از دشمنی برنمی دارد و با استفاه از تجربیات خود، شیوه های جدیدی را طراحی کرده و با ابزارهای جدید چالش‌هایی را به نظام تحمیل می‌کند.

رئیس ستاد مرکزی یوم الله نهم دی ادامه داد: قدم دوم تبیین، روشنگری برای جوانان است چرا که امروز، قشر جوان و نوجوان هدف اصلی جنگ روانی و رسانه‌ای دشمن هستند.

وی با اشاره به اینکه مساله اصلی مقابله با تحریف است، گفت: دشمن با دروغ و جعل روایات و با استفاده از روش‌های مختلف جنگ روانی، تلاش می‌کند بخشی از جامعه را با خود همراه کند. هدف دشمن در این جنگ، کاهش سرمایه‌های اجتماعی، اختلاف افکنی، امنیت‌زدایی و تضعیف انسجام ملی است.

نائینی خاطرنشان کرد: هفته بصیرت و دهه مقاومت که از دوم دی ماه شروع و تا هفدهم دی ماه ادامه دارد و با ایام فاطمیه نیز مصادف شده، فرصت مناسبی برای دشمن شناسی، مقابله با تحریف و کار جهادی برای تبیین است.

وی با بیان این که دشمن از جهل، انحراف، حماقت و ظرفیت افراد دنیاطلب و مزدور و جنایتکار استفاده می‌کند، گفت: هدف اصلی پاسداشت یوم الله نهم دی، تبیین، روایتگری و کار جهادی در حوزه تبیین است که باید با روش‌های جذاب و نوین همراه باشد. محورهای تبیین نیز باید مسائل روز و در راستای مقابله با نقشه‌های دشمن باشد.

رئیس ستاد مرکزی یوم الله نهم دی خاطرنشان کرد: فتنه امروز، فتنه‌ای پیچیده‌تر و جنگ جهانی است که شیوه‌ها و روش‌های آن با گذشته متفاوت است و تا زمانی که جمهوری اسلامی ایران بر اهداف و آرمان‌های خود مصصم است، دشمن نیز به این مقابله ادامه خواهد داد و این یک اصل تغییرناپذیر است.

وی با اشاره به این که هدف اصلی فتنه‌های اخیر، شکستن اقتدار، ایجاد ناامنی و تضعیف نظام است گفت: دولتمردان آمریکا صریحا اعلام کرده‌اند که بعد از چین و روسیه، با قدرت نوظهوری به نام ایران در منطقه مواجه هستیم که تمام معادلات آمریکا را به هم ریخته است. به همین دلیل، به دنبال تضعیف ایران و پیشگیری از به قدرت رسیدن این کشور هستند و تمام وحشت دشمن، از قدرت گرفتن ایران و تضعیف قدرت منطقه‌ای آمریکا و فروپاشی اسرائیل است، چون اگر ایران تضعیف نشود، قدرت آن‌ها به زودی فرو خواهد پاشید.

در این جلسه هر یک از اعضا ضمن اعلام برنامه‌های اجرایی دستگاه خود، نظرات و پیشنهاداتی را در خصوص شعارمحوری و عناوین ایام هفته بصیرت و میثاق امت با ولایت را بیان داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901072