fpm
09 مرداد 1401 - 10:11

مطالبات مردم از سیل الموت و آوج پرداخت نشده است

قزوین – نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با بیان اینکه مطالبات مردم از سیل الموت و آوج پرداخت نشده است، گفت: ترک فعل در این حوزه مشهود است و باید رسیدگی شود.

فاطمه محمدبیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وقوع سیل در امامزاده داود (س) تهران گفت: متأسفانه یک خانواده ۶ نفره از قزوین نیز در این سیل مفقوده شده‌اند.

خبرنگار مهرداودس)نفرهوی افزود: از طریق وزارت کشور پیگیر وضعیت این خانواده و همچنین تلاش برای جست جو و یافتن مفقودین هستیم و امیدواریم به زودی به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه در سیل چند روز گذشته در نقاط مختلف کشور برخی از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست داده و خسارات مادی بسیاری نیز بر مردم تحمیل شد که این موضوع نشان از ضعف عملکرد در حوزه آبخیزداری و آبخوان‌داری در چند دهه گذشته دارد.

وی تاکید کرد: در دو سال و نیم گذشته بارها و بارها در مقوله اولویت آبخیزداری، حفظ منابع آبی و لزوم هدایت منابع سطحی به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر تذکر دادم.

محمدبیگی اضافه کرد: در شورای برنامه‌ریزی استان و شهرستان‌ها نیز بارها بر لزوم در اولویت قرار گرفتن این پروژه‌ها تاکید داشتم اما متأسفانه با وجود اهمیت بالای این موضوع گام بلندی برای آبخیزداری و آبخوان‌داری برداشته نشد.

وی ادامه داد: متأسفانه بعد از گذشت یک سال از سیل الموت و آوج، علی رغم پیگیری‌های بسیار هنوز مطالبات مردم عزیز سیل زده در این مناطق پرداخت نشده است.

الموتاین نماینده مجلس با بیان اینکه ترک فعل در این حوزه مشهود است، خاطرنشان کرد: هنوز راه دسترسی در برخی از روستاها از جمله دینه رود مسدود است و مردم برای گذر از داخل رودخانه استفاده می‌کند.

دینهوی در پایان یادآور شد: از مدیریت بحران کشور خواستار پرداخت هر چه سریع‌تر خسارات سیل سال گذشته در الموت و آوج هستم.

الموت

منبع: مهر
شناسه خبر: 503888