fpm
05 فروردین 1402 - 09:40

نحوه مصرف دارو در ماه مبارک رمضان با نظر پزشک تنظیم شود

بجنورد- معاون غذا و دارو خراسان شمالی با تاکید بر اینکه بیمار نباید به صورت خودسرانه مصرف دارو را قطع کند، گفت: نحوه مصرف دارو در ماه مبارک رمضان با نظر پزشک تنظیم شود.

سید علی وکیلی در گفتگو با روابط عمومی معاونت غذا و دارو توصیه‌هایی به بیماران در دوره ماه مبارک رمضان داشت و اظهار کرد: بیماران در خصوص اقدام به روزه داری و همچنین نحوه مصرف داروها، باید با پزشک و داروساز مشورت کنند.

معاون غذا و دارو خراسان شمالی تصریح کرد: روزه دار چنانچه مبتلا به بیماری خاصی است که مجبور به مصرف دارو در ایام مبارک ماه رمضان می‌باشد، قبل از هر چیز با پزشک معالج خود مشورت کند.

وی خطاب به شهروندان دارای بیماری افزود: در زمان روزه داری هیچگاه وعده‌های دارو را خودسرانه حذف و یا به زمان دیگری موکول ننمایید. این عمل سبب اختلال در روند درمان می‌شود.

وکیلی تاکید کرد: مصرف بسیاری از داروها را می‌توان پس از مشورت با پزشک به زمان سحری یا افطار منتقل کرد.

معاون غذا و دارو خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اثربخشی بسیاری از داروها، ارتباط مستقیمی با مصرف به موقع آنها در زمان معین دارد. در ایام روزه داری خودسرانه نوبت داروی خود را قطع نکنید.

وی تاکید داشت: قطع ناگهانی برخی از داروها به واسطه روزه داری بسیار خطرناک است. درباره قطع داروهای خود و نحوه استفاده آنها در ماه مبارک رمضان، با پزشک و یا داروساز خود مشورت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1108788