fpm
12 بهمن 1401 - 15:14

۳۰۰ نمایشگاه مدرسه انقلاب در استان البرز گشایش یافت

کرج- با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان ۳۰۰ نمایشگاه مدرسه انقلاب در استان البرز گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر چهارشنبه با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان، معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج در اولین روز از دهه مبارک فجر، ۳۰۰ نمایشگاه مدرسه انقلاب در استان البرز گشایش یافت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان البرز در آئین افتتاح این نمایشگاه‌ها که به صورت نمادین در دبیرستان فاطمه الزهرا (س) آموزش و پرورش ناحیه سه کرج برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا تاریخ ایران، انقلاب و مضامین بیانیه گام دوم انقلاب را برای دانش آموزان به زبان قلم و هنرتبیین کنیم.

سردار فتح الهی افزود: این نمایشگاه‌ها بر ۲ پایه محتوا و روایت محتوا استوار است که در چهل سالگی دوم انقلاب محتواها بر اساس بیانیه گام دوم در فضای حضوری مدارس سازماندهی شده است.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه مدرسه انقلاب در سه بخش دیروز، امروز و فرداست و جدا از کارهای مجازی بچه هاست که بخش دیروز ۲ زیر مجموعه نقش نوجوانان در پیروزی انقلاب برگرفته از خاطرات انقلابی بزرگان خانواده و فساد اجتماعی دوران قبل از انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: دستاوردهای انقلاب اسلامی، هنر و نوجوانان، رسانه و فضای مجازی ذیل بخش امروز و مهدویت، جهاد اقتصادی و علمی، نقش نوجوانان در ساخت ایران قوی، لشکر فرشتگان، هم کلاسی آسمانی، غرفه مکتب حاج قاسم ذیل بخش فردا فعالیت خواهد شد.

فتح الهی بیان کرد: بازدیدکنندگان در این نمایشگاه به همراه دانش آموزان در قالب سفری از چگونگی و چرایی آغاز استعمار در ایران آشنا و نگاهی به منظره‌های تمدن و پیشرفته شدن غرب به واسطه ثروتی که از کشورهای مختلف چپاول کرده‌اند، انداخته و سیر تحول استعمار سنتی به مدرن را نظاره می‌کنند.

وی ادامه داد: همه در این سفر مشتاق اند به انقلاب اسلامی و نقش آن در کاهش و عقب نشینی سلطه و آغاز حرکت به سوی تمدن اسلامی برسند.

وی یاد آور شد: هرغرفه دارای راوی دانش آموز با موضوعات دیروز، امروز و فردا، دستاوردهای انقلاب اسلامی، سرگذشت استعمار، پسران و دختران حاج قاسم، بازارچه و موکب به مناسبت میلاد امام علی (ع) پیش بینی شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزافزود: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ حرکت در مسیر بسترسازی برای ترویج مفاهیم و آرمان‌های انقلاب مهمترین برنامه مجموعه تعلیم و تربیت استان در راستای اجرای برنامه‌های بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی تاکید کرد: ترویج و بسط ارزش‌های والای انسانی و اسلامی در میان دانش آموزان مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت کشور است و بی شک آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد متولی فرهنگ در جامعه نقش مهمی در تحقق این مهم ایفا می‌کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013003